O mnie

Kilka słów o mnie…

Elzbieta - zdjecie

Drodzy Czytelnicy, witam serdecznie na moim blogu genealogicznym. Mam na imię Elżbieta i od kilku lat z ogromną pasja odkrywam historię mojej rodziny, dzieje przodków, miejsca w których mieszkali, ich losy… Stąd też ten właśnie blog genealogiczny, do którego śledzenia serdecznie Was zapraszam!


Na blogu tym chciałabym dzielić się z Wami moimi sukcesami i porażkami w odkrywaniu rodzinnej historii, moimi doświadczeniami i radami. Zależy mi bardzo aby to co udało mi się odkryć do tej pory oraz to co odkryję w przyszłości nie pozostało tylko notatką na dnie mojej szuflady. Chciałabym podzielić się moimi odkryciami, doświadczeniami ze światem, udostępnić je innym poszukiwaczom. Jeśli ktokolwiek z Was odnajdzie na mojej stronce swoich przodków, miejsca i fakty, ktore łączą sie także z Jego rodziną lub będzie chciał podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami lub zadać pytanie – bardzo proszę o kontakt. Dzięki pasji genealogicznej poznałam już wielu wspaniałych ludzi – i chętnie poznam kolejnych!

Na początek zapraszam Was do przeczytania artykułu o moich pierwszych krokach ku genealogicznej pasji… Wpis ten znajdziecie tutaj.

2 komentarze

 • Kamila

  Czy wykonała Pani autosomalny test DNA?
  Moi przodkowie Rasińscy pochodzą z okolic Radzymina pod Warszawą. Ciekawi mnie, czy byli spokrewnieni z Pani przodkami.
  Pozdrawiam

  Kamila Rasińska Rojek

  • Elzbieta

   Dzień dobry, niestety nie mam do końca pewności skąd pochodziła ta część moich przodków po których odziedziczyłam nazwisko rodowe.
   „Moi” Rasińscy pojawili się pod koniec XVIII wieku w okolicach Częstochowy. Nie udało mi się do tej pory odkryć skąd tam przybyli.
   A żeby było trudniej używali w tym czasie na zmianę kilku nazwisk (lub mówiąc precyzyjnie, różnymi nazwiskami byli określani); Rasińscy, Bracławscy,
   Wrocławscy…
   Testy DNA wykonywałam – między innymi za pośrednictwem portalu My Heritage i FamilyTree DNA.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Elzbieta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *